About Us

Adil Mert Baykal

Adil Mert Baykal

Photography


            9 Mart 1988 İzmir’de dünyaya gelişim muhtemelen ailem için muhteşem bir fotoğraf karesiydi benim için de fotoğrafla tanışmamın başlangıcı            
            Zamanla birçok fotoğraf karesinde bazen içten bir gülümsemeyle bazen de isteksizliği her halinden belli bir surat ifadesi ile yer aldım. Bazı insanlar fotoğraf çektirmeyle bazıları da her gördüğünü fotoğraflamakla kafayı bozar ya. Ben ise tam anlamıyla olmasa da ikinci şıkka daha yakınım yani her gördüğümü çekeyim derdiyle kafayı bozmadım…
            Koç Üniversitesi İşletme Bölümü ve sonrasında New York Film Academy TV Programları ve Film Yapımcılığı Yüksek Lisansı ile eğitim hayatımı sonlandırdım. Fotoğrafa ilgi duymam ise tam da işte burada, eğitim hayatımın bittiği New York Film Academy’de başladı. 
            Sinematografi dersi aldığım öğretmenim Sal İnterlandi ise bu kıvılcımı başlatan kişiydi. İnterlandi’nin verdiği kamera eğitiminde, normal gördüğümüz bir objeyi kamera sayesinde ne kadar farklı şekillerde aktarabileceğimi görmek beni çok etkiledi ve bu etkilenme bana ilk kameramı aldırdı.
            New York’ta yeni bir arkadaş daha edinmiştim ve artık çoğu vaktimi onunla yani kameramla geçirmeye başlamıştım. Her gün yeni arkadaşımı  yanıma alarak sokaklarda gezmeye ve fotoğraf çekmeye başladım. Tabi ki bu hevesim New York’ta kalmadı. Seyahat etmeyi, yeni yerler keşfetmeyi  seven biri olarak tüm seyahatlerimde yanımda olan arkadaş  şimdi de bu siteyi oluşturmama yardımcı oldu.
            Tabi ki çektiğim fotoğrafları yakın çevremle paylaşmam ve  yaptıkları pozitif yorumlar beni daha da cesaretlendirdi ve fotoğraf, hayatımın büyük bölümünde yer almaya başladı.
            Önceleri dedim ya her gördüğünü çeken acemi bir fotoğrafçıyken zaman geçtikçe neleri çekmekten zevk aldığımı bulmaya başladım.
            En çok günlük hayatta gördüğümüz objeleri farklı açılardan tanınmayacak şekillerde çekmeyi, günlük hayatın akışında insanları oldukları gibi fotoğraflamayı ve Long Exposure da hareketsiz duran cisimlerin yanından geçen hızlı cisimleri çekmekten keyif alıyorum. Umarım bu siteyi ziyaretiniz sırasında siz de keyif alırsınız…Mail : info@adilmertbaykal.com

Phone :

Social :